Recenze na Battlefield 1

Dobrý den, dnes jsme si pro vás připravili recenzi na Battlefield 1.

Battlefield 1 narušuje ubíjející hegemonii stříleček z moderní a futuristické války. Nejde ale jen o nové zasazení, protože hra krásně vypadá, ale především se skvěle hraje a nepůsobí unaveně, což se o jiných sériích nedá říct. Občas je prostě třeba udělat krok vzad, abyste se mohli posunout dopředu. První světová válka je ve hrách, pohříchu, opomíjená. Snad kvůli mylné představě, že šlo jen o válku zákopovou – tedy plazení se bahnem skrz ostnaté dráty pod palbou kulometného hnízda, to vše jen s vidinou pěti minut života nebo hrdinského obsazení další bahnité díry v zemi. V době sci-fi stříleček a zahlcení moderními konflikty se do prvního globálního konfliktu pustili tvůrci z DICE v Battlefield 1. A světe div se, zadařilo se!

„Chtěli jsme naznačit, že půjde o originální pojetí Velké války. Nevytváříme dokument o první světové, je to svěží pojetí tématu. K období a dobovému prostředí přidáváme ingredience typické pro naše studio (DICE),“ řekl producent Aleks Grondal v rozhovoru pro britký server Eurogamer.

Důvodem pro zasazení nového Battlefieldu do první světové jsou herní prvky, které toto období sérii přinese. „Po boku tanků a dvouplošníků spatříte zběsilé výpady jízdy. Je to směs starého a nového, což pro nás vytváří vskutku zajímavou herní náplň.“

Významnější roli tentokrát bude hrát také dělení postav na jednotlivá povolání. Vojáci budou muset volit i mezi specializacemi v rámci bojové techniky. Z některých se tak stanou piloti, z dalších tankisté. Cílem je, aby každé povolání týmu přinášelo unikátní kombinaci prvků.

Na rozdíl od dopravních prostředků, zbraně až takovou změnu nezaznamenaly. Jasně, střílí a přebíjí se pomaleji, ale rozdíl je spíše v desítkách milisekund, takže jej poznají spíše zkušení veteráni. I to mimochodem nahrává poměrně vstřícnému přístupu k nováčkům v sérii. Stále se vám sice stane, že vás bude v jednom zápase zabíjet stále stejný sniper přes půl mapy, ale frekvence takových zážitků je bych řekl řádově nižší, než dříve.

Zdroje: http://www.eurogamer.cz/articles/2016-10-21-recenze-multiplayeru-battlefield-1

http://games.tiscali.cz/recenze/battlefield-1-recenze-pc-verze-287676

http://bonusweb.idnes.cz/battlefield-1-prvni-informace-bojova-technika-povolani-obdobi-pt8-/Preview.aspx?c=A160510_122611_bw-novinky_anb

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..